recenzje

Kraina Lodu

kraina-lodu-2

Gatunek: Animacja, Familijny, Musical, Przygodowy

Rok premiery: 2013
Ocena: ★★★★★★☆☆☆☆ 6/10

          Oglądałam to razem ze znajomymi. Nie zapomnę tego jako dorośli już ludzie usiedliśmy w pokoju, aby obejrzeć tą bajkę. Uwielbiam bajki za morał, który czasem uczy, albo przypomina o prawdziwych wartościach. Ta bajka niesie ze sobą wiele przesłań, które w zabawny sposób przypomina co tak naprawdę w życiu się liczy. Piosenki które w tej bajce się pojawiają, szybko wpadają w ucho, przez co długo je się pamięta. Gorąco polecam obejrzeć ją wieczorową porą dla całej rodziny. Dalsza część niesie ze sobą SPOJLER

Uwaga czytasz na własne ryzyko!!!


          Kraina lodu wciąga Cię w świat magii i królestwa. Bajka ukazuje nam poświęcenie dwóch sióstr względem siebie. Starsza siostra imieniem Elsa, nie chcąc narażać młodszej Anny postanawia zamknąć się w swoim pokoju, aby nie zrobić krzywdy innym, za pomocą swojej magii. Potrafi bowiem ona zamrażać wszystko czego dotknie, lub wskaże ręką. Gdy prawda o jej mocy zostaje odkryta w całym królestwie, ucieka ona w góry, aby nie zrobić nikomu krzywdy i nie narażać królestwa. Anna widząc ucieczkę Elsy postanawia odszukać jej i pomóc w trudnych chwilach, oraz zakończyć zimę, która nastała wraz z odejściem jej siostry. Widzimy tutaj wielką więź między siostrami.

          Ciekawą postacią na którą również warto zwrócić uwagę jest bałwan Olaf. Który urzeka swoją wiarą i nadzieją na spełnienie jego marzeń. Pokazuje on moc marzeń, który każdy z nas ma, oraz wytrwałość w dążeniu do nich.

          Bajka zwraca nam uwagę na siłę miłości, ale nie między kobietą, a mężczyzną, tylko inną, bardziej zapomnianą. Mianowicie na miłość między rodzeństwem. Jest to szczególna więź, która trwa długie lata i potrafi pokonać różne przeciwności losu. Dlatego też końcówka filmu potrafi zaskoczyć, choć można było przypuszczać inne zakończenie.

A o to kilka cytatów, które mi się spodobały.

Anna: Olaf, topniejesz!
Olaf: Bo dla niektórych to warto się roztopić…
***
Olaf: Nie wiem jak wy, ale zjadłbym sobie smalcu ze skwarkami.
***
Olaf: Uwaga moja pupa leci!
Anna: Ładnie to tak w ludzi pupą rzucać?!
***
Olaf: Tak, a co?
***
Olaf: Miłość to jak bardziej się martwisz o kogoś niż o siebie.

~Stokrotka~

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s