recenzje

Iluzja

video-fr_-cinemavideos-yahoo_-com3b0444ab-3267-3afe-9a96-72fc5a8942a6_full

Gatunek: Kryminał, Thriller

Rok premiery: 2013
Ocena: ★★★★★★★★☆☆ 8/10

          Na tym filmie byłam wraz z dawnym znajomym. Nie żałuje wydanych pieniędzy na kino. Polecam serdecznie dla osób które lubią zagadki, łamigłówki, oraz sporo akcji. Jeśli uważasz na samym początku filmu, że znasz całą prawdę, to ta ekranizacja pokaże Ci że jesteś w błędzie. Oceniłam go może zbyt surowo, ale na początku nie zachwycił mnie do dalszego oglądania i miałam zamiar wyjść z kina i spytać się „Co to w ogóle jest?”. Dopiero w połowie filmu zaczynasz zastanawiać się „Jak? Jakim cudem to zrobili?” Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, to zapraszam do czytania.


          Film zaczyna się nudno, jak pisałam wcześniej. Zbierają się czterej iluzjoniści w budynku, przez karty do gry z adresem miejsca spotkania zostawiane im po kolei. Mają do zrobienia show, nie wiadomo kto im zlecił. Najpierw sceptycznie nastawieni, potem jednak zmieniają zdanie i rozkręcają spektakl, na duża skale. Pierwsze show to obrabowanie banku. Jak potem się okazuje, jest to zwykła iluzja, lecz doprawiona do ostatniego guzika. Wszystko idealnie dopracowane, jednak wszystkie pieniądze rozdają widowni zgromadzonej na scenie ich przedstawienia. Po skoku na bank, zaczyna się nimi interesować FBI. Próbują ich złapać, jednak nie mając żadnych dowodów nie mogą ich zatrzymać.

          Następują kolejne skoki na bank, a oglądający film, mogą wciąż się zastanawiać kto zebrał czworo utalentowanych iluzjonistów i dyryguje nimi. Sami iluzjoniści aż do końca filmu nie wiedzą kto ich prowadzi. Akcja z każdą minutą się rozkręca, jednak nadal nie jest wiadomo kto nim jest. Moim zdaniem jest to dobry film, który wprowadza w błąd widza, a gdy wszystko zaczyna się wyjaśniać, zostaje jedynie pytanie „Jak to? To on? Ale dlaczego?”. Bardzo lubię filmy, które pozwalają włączyć się dla widza w akcje filmu oraz na rozmyślanie podczas seansu, zamiast pustego patrzenia się w ekran. Jednak uważam że ten film jest o wiele ciekawszy, gdy ogląda się go z kimś i razem rozmyśla się nad nim. Zachęcam więc do obejrzenia go 😉

~Stokrotka~

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s